Pasaport takip telefon ankara

Contents:
 • E-pasaport randevusu nasıl alınır? T.C kimlik no ile pasaport sorgulaması nasıl yapılır?
 • 'Acil pasaport' hattı hizmete girdi
 • Pages - Ankara Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürlüklerimiz

  • Ankara Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürlüklerimiz!
  • E-pasaport sorgulama nasıl yapılır? T.C Kimlik No ile pasaport sorgulaması.
  • .

  Please enable scripts and reload this page. Turn on more accessible mode.


  • Top Link Bar!
  • T.C. Dışişleri Bakanlığı Strazburg Başkonsolosluğu?
  • !
  • ;

  Turn off more accessible mode. Skip to main content. Kanunla belirtilen yetkili makamlarca verilen ve hamiline bir ülkenin milli hudutlarından diğerlerine geçmeyi sağlayan belgedir. Pasaportlar sayılı pasaport kanununa göre İçişleri Bakanlığınca, Bakanlık adına Valiliklerce İl Emniyet Müdürlüklerince ve yabancı memleketlerde Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluklarınca verilir.

  Tanzim edilecek pasaportları türlerine göre; ayrıntılı bilgilere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

  E-pasaport randevusu nasıl alınır? T.C kimlik no ile pasaport sorgulaması nasıl yapılır?

  Pasaport Müracaat İşlemi ve İstenilen Belgeler. Pasaport müracaatlarının tanzim aşaması Ankara ilinde yapılacağından dolayı teslim aşamasının zaman alacağından, Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için en az 30 gün önce Pasaport Şube Müdürlüğüne müracaat etmeleri uygun görülmektedir. Yeni tip pasaportlar için Vergi Dairesine veya bankalara yatırılmış tahsil edilmiştir ve ıslak imzalı harç bedeli makbuzu, Son altı ay içinde çekilmiş ICAO standartlarına uygun 5x6 cm ebadında arka fonu beyaz olmak üzere iki adet fotoğraf şartlara uymayan fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir , T.

  Yaşı küçük 18 yaşından gün almamış olan çocukların anne veya baba pasaportuna kaydı yapılmayacağından çocuklara da ayrı pasaport verilecektir. Bunun için anne ve babanın veya kanuni temsilcilerinin noterden vereceği muvafakat namenin getirilmesi veya anne ve babanın pasaport şubesine bizzat gelerek dolduracakları muvafakat name gerekmektedir. Müracaat sonrası pasaportların tanzimi sadece Ankara ilinde yapılacağından dolayı, pasaportların teslimi Nüfus Müdürlüklerine beyan ettiğiniz adrese veya müracaat esnasında beyan edeceğiniz ikinci bir adrese posta yolu ile teslim edilecektir.

  Teslim alınan pasaportların süresi bittikten sonra temdit işlemi yapılmayacağından, mevcut pasaportunuz ile tekrar Pasaport Şube Müdürlüğüne yeni pasaport için müracaat etmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi ve randevu almak için http: Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için sayılı Pasaport Kanunu'nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler. Hususi pasaportlar; Türkiye Büyük Millet Meclisi eski üyeleri, eski Bakanlar ile birinci, ikinci ve üçüncü derece kadrolarda bulunan veya bu kadrolar karşılık gösterilmek veya T.

  Emekli Sandığı ile ilgilendirilip emekli kesenekleri bu derecelerden kesilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalıştırılan Devlet memurları ve diğer kamu görevlilerine; diplomatik pasaport verilmesini gerektiren vazifelerden başka herhangi bir resmi vazife ile veya kendi hesaplarına yabancı ülkelere gittikleri zaman verilir. Emekli Sandığı ile ilgilendirilme ve emekli keseneklerinin bu derecelerden kesilmesi şartı aranmaz.

  Bunlardan emeklilik veya çekilme sebepleri ile vazifelerinden ayrılmış olanlara da bu tür pasaport verilir. Büyükşehir il ve ilçe belediye başkanlarına, görevleri süresince hususi pasaport verilir. Hususi pasaport alabilecek durumda bulunanların eşlerine de aynı tür pasaport verilir. Hususi pasaport almaya hakkı bulunduğu sırada vefat edenlerin dul eşlerine başkası ile evlenmemiş ise aynı türden pasaport verilmesi mümkündür. Hususi damgalı pasaport alabilecek durumda bulunanların ergin olmayan veya ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan öğrenimi devam eden çocuklarına 25 yaşının ikmaline kadar, yine ergin olsalar dahi yanlarında yaşayıp evli bulunmayan ve iş sahibi olmayan, aynı zamanda bedensel, zihinsel veya ruhsal özürlerinden en az biri nedeniyle sürekli bakıma muhtaç durumda olduğu resmi sağlık kurumlarının düzenlediği sağlık kurulu raporu ile belgelenen çocuklarına da hususi damgalı pasaport verilir.

  Temdit Uzatma ve çocukların refakata kaydı uygulamaları da kaldırılmıştır. Pasaport başvurusu için vatandaşlarımızın www. Randevu başvurunuzun e-posta adresinize gelen mesajla onaylanması talep edilmektedir.

  'Acil pasaport' hattı hizmete girdi

  Bu onay işlemini hem kendiniz hem de çocuklarınız gibi diğer başvuru sahipleri için yapmanız gerekmektedir. Aksi halde, listemizde ismi ve T. Her yaştaki küçük çocukların kendilerine ait pasaportları olacağından çocuklar için de ismen randevu alınması gerekmektedir. Sözkonusu randevu sadece yeni pasaport müracaatı için geçerli olup diğer konsolosluk işlemleri için Başkonsolosluğumuza Vatandaşlarımızın aldıkları randevuya uygun olarak Başkonsolosluğumuza gelip başvurularını gerçekleştirdikten yaklaşık bir ay sonra yeni pasaportlarını teslim almak üzere tekrar gelmeleri gerekmektedir.

  Bu süre dolayısıyla acilen seyahat etme ihtiyacı doğabileceği de dikkate alınarak vatandaşlarımızın gecikmeksizin e-pasaport randevularını almaları tekraren önemle hatırlatılır. Telefonla haberleşmede güçlük yaşandığından web sitemizin daha çok kullanılması faydalı olacaktır. Vatandaşlarımız pasaportlarını teslim alma konusunda çeşitli sebeplerle sıkıntıda iseler, sorumluluğu üstlenmek kaydıyla, eski pasaportlarını Başkonsolosluğumuza gelecek olan güvendikleri bir yakınına teslim etmek ve bir dilekçe imzalamak suretiyle de yeni pasaportlarını alabilirler.

  Pasaportların teslim alınması için randevuya ihtiyaç olmayıp, Başkonsolosluğumuza girişte numeratörden sıra numarası alınması gerekmektedir. Büyüklerin pasaportlarının süresi en çok 10 yıl, 18 yaşından küçüklerin ise en çok 5 yıl olabilmekte ve cüzdan dahil bu durumda ödenmesi gereken Avro olmaktadır.

  Pasaport Cüzdan Bedeli ……………. Doğrudan e-pasaport düzenlenecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için ve.

  Pages - Ankara Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürlüklerimiz

  Yukarıda belirtilen üç koşulda da pasaport alacak vatandaşlarımız için www. Pasaport alacak 18 yaşın altındaki kişilerin muvaffakat işlemi için randevuya anne ve babalarıyla gelmeleri gerektiği önemle hatırlatılır. Özellikle yeni doğanlara pasaport düzenlenebilmesi için öncelikle çocuğun nüfüs müdürlüklerine kaydının yapılması gerektiği Bkz Nüfus Servisi Bilgi notları ve bu işlemin yaklaşık 3 ile 6 hafta arası sürdüğü bilinmelidir.

  Bunun için aşağıdaki belgeler ile ilgili kişinin mutlaka şahsen Başkonsolosluğumuza müracaat etmesi gereklidir. Vatandaşlarımızın, pasaportlarını kaybetmeleri halinde, durumlarının Türkiye'deki yetkili makamlardan sorulması zorunlu olduğundan, bu işlemlerin zaman alabildiğini hatırda tutmalarında 4 ile 6 hafta fayda görülmektedir.

  İlk Yurtdışı Yolculuğu

  Recent tags:

  mSpy nedir?

  mSpy, kendini nihai kullanıcıların güvenlik, emniyet ve pratiklik ihtiyaçlarını karşılamaya adamış takip çözümlerindeki küresel liderlerden biridir.

  mSpy - Bilmek. Engel olmak. Korumak.

  Nasıl çalışıyor?

  Mobil takip yazılımının bütün gücünü kullanın

  Messenger uygulamalarını takip edin

  Takip edilen cihaz üzerindeki sohbet ve mesajlaşma hizmetlerine sınırsız erişime sahip olun

  Bizimle 7/24 iletişime geçin

  Özel destek ekibimize e-posta, sohbet ya da telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Verilerinizi saklayın

  Verilerinizi güvenle saklayın, yedekleyin ve başka cihazlara aktarın.

  Birden fazla cihazı takip edin

  Akıllı cep telefonlarını (Android, iOS) ve bilgisayarları (Mac, Windows) eş zamanlı olarak takibe alabilirsiniz.

  mSpy ile takip edin

  24/7

  7/24 küresel müşteri hizmetleri

  mSpy her müşterinin değerini biliyor ve 7/24 müşteri hizmetlerine büyük bir önem veriyor.

  95%

  Müşteri memnuniyeti %95

  Müşteri memnuniyeti mSpy’ın en önemli önceliğidir. mSpy müşterilerinin yüzde 95’i aldıkları hizmetten memnun olduklarını ve hizmetlerimizden yeniden faydalanacaklarını söylüyor.

  mSpy müşterileri memnun ediyor

  • mSpy’i bir kez denedikten sonra, bu uygulama bir ebeveyn olarak hayatımın paha biçilmez parçalarından biri haline geldi. Çocuklarımın neler yaptığı konusunda beni haberdar ediyor – bu sayede onların iyi olduklarından emin oluyorum. Aynı zamanda, ayarlarını değiştirerek hangi kontak kişilerinin, sitelerin ya da uygulamaların engelleneceğine karar vermek de beni memnun ediyor.

  • mSpy çocuğumun internet aktivitelerini tamamen denetimim altında tutmama yardımcı olan iyi bir aplikasyon. Eğer karşılaşırsam, bütün şüpheli kontak kişilerini silebilirim. Modern ebeveynler için iyi bir seçim.

  • Her ebeveyn için çocuklarının güven olmasını sağlamak temel bir önem taşır. Ve mSpy kızımın yanında olamadığım zamanlarda ona göz kulak olmama yardımcı oluyor. Şiddetle tavsiye ediyorum!

  • Oğlum 7/24 telefonuyla meşgul ve bazen onun kötü bir şeyler yapmadığından emin olmak için kontrol ediyorum. mSpy oğlumun düzenli olarak kullandığı her şey için bana güncellemeler sunuyor.

  • Yanlarında olmadığımda, çocuklarıma göz kulak olmak için iyi bir uygulama arıyordum. Ve bir arkadaşım mSpy’ı tavsiye etti. Ona bayılıyorum! İnternetin fırtınalı denizin çocuklarımı güvende tutmamı sağlıyor.

  Endorsements

  Uygulama genel olarak yasal takip kullanımı için tasarlandı ve yazılımı kurmak için elbette ki meşru nedenler bulunuyor. Mesela şirketler, çalışanlarını şirket telefonlarını güvenlik amacıyla takip ettiği konusunda bilgilendirebilir.

  Next Web